< návrat zpět

Šablony a dekorativní omítky

 

V této části fotogalerie se nacházejí ukázky speciálních malířských technik, převážně šablonová technika, která se uplatňuje především při malování dětských pokojů popř. kuchyní. Malování za pomoci šablon jsme použili např. při malování soukromé školky v Praze - Zbraslav, kde bylo nejprve vymalováno strojově tónovanou barvou zn. Flügger a poté do bílých pruhů za pomocí šablony namalované motivy zvířátek a vláčku. V šatně bylo u malování berušek z části použito šablon a zbytek bylo ruční domalování. Stejná technika byla použita i při malování žlutého dětského pokoje s motivem berušek.

Šablona byla použita i u etno motivu postaviček, avšak zde se přes šablonu natáhla speciální hmota,díky níž jsou postavičky plastické - vystupují ze zdi. Teprve po dokonalém vytvrdnutí se postavičky vytupovaly hnědou barvou. V tomto případě bylo použito barev Dulux.

Jak změní ráz pokoje spojení jemné pastelové barvy, tapety a polystyrenové lišty se můžete přesvědčit na fotografii kde je fialový pokoj.  Tapetu lze nahradit např. systémem OIKOS - variantou benátský štuk viz. dekor. omítky.